8 Aralık 2017 Cuma

YouTube'un yeni müzik akış servisinin önümüzdeki Mart ayında piyasaya çıkacağı bildirildi


YouTube'un yeni müzik aktarım hizmeti, bir Bloomberg raporuna göre önümüzdeki Mart ayında geçici olarak Remix adı ile başlatılacak . Haberler , Temmuz ayında yayınlanan The Verge'den önceki bir raporu doğruluyor . Bu raporda, YouTube'un müzik yöneticisi Lyor Cohen, şirketin YouTube Red video abonelik hizmetini mevcut Google Play Müzik teklifiyle birleştirmeyi planladığını açıkladı. Yeni ürün, YouTube'un yıllardır yenilenen ve yeniden canlandırılan akıcı ürünler dizisini basitleştirmek için müzik ve video sunacak.

Bloomberg'e göre , ürünün piyasaya sürülmesi, üç büyük müzik yayıncısı olan Sony Music Entertainment ve Universal Music Group'un ikisinin YouTube kesim fırsatlarına bağlı. Üçüncü büyük yayıncı olan Warner Music Group'un daha yeni, daha cömert şartlar altında şarkı söylediği bildirildi. Kayıt endüstrisi, müzik videolarının video platformunun tüm ağındaki en popüler videolardan biri olmasına ve YouTube'un videoya yüklenen telif haklarını ihlal eden müzik akışlarına yaklaşımında gevşek olmasına rağmen yıllardır YouTube'u etiketlere ve sanatçılara yönelik cansız ödeme yüzünden eleştirmiştir . YouTube'un daha uyumlu ve rekabetçi bir hizmet sunma çabasında engeller olmaya devam ediyor; ayrıca, müzik video haklarının çoğunluğunu kontrol eden rekorlara müsade sahibi olan Vevo ile yapılan yeniden müzakere de var.

Google, taraftarları kazanmak ve kayıt endüstrisini rahatlatmak için müzik merkezli ürünler oluşturmaya çalıştı ancak Apple veya Spotify ile aynı sayıda kullanıcıyı yakalamada başarısız oldu. Bunun yerine, YouTube, Google Play Müzik, YouTube Müzik Anahtarı ve ardından Music Key'in yavaş büyümesinin ardından video odaklı YouTube Kırmızı'nı içeren bir dizi ürün yayınladı. Bu arada Spotify 140 milyon aylık kullanıcıya ulaştı ve bunların 50 milyonu ödenerek Apple Music 30 milyondan fazla abone aldı . Google müzik akış servisiyle ilgili hiç kullanıcı numarası yayınlamadı ve YouTube Red, bir yıl önce sadece 1,5 milyon aboneye sahipti ve müzik endüstrisi yöneticilerini, orijinal video içeriğine, Bloomberg'e yoğun odaklandığı için rahatsız etti.raporlar. YouTube'un yeni hizmetinde asılı olan her şeyin yanı sıra, şirketin Mart ayında başlattığı hedefine ulaşabileceği belli değil.


YouTube'un yeni müzik akış servisinin önümüzdeki Mart ayında piyasaya çıkacağı bildirildi Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder