6 Aralık 2017 Çarşamba

Photoshop Kilitli Resim Kilidi Nasıl Kaldırılır?


Photoshop'ta birtakım görselleri düzenlemek istediğimizde bu görsellerin kilitli olduğunu görebiliriz. Ya da bir png dosyasının birtakım seksiyonlerini silmek yani saydam duruma getirmek istediğimizde o seksiyonü renk ile doldurmak istediğini farkedebiliriz. Bu tür kvaka photoshop problemleri nasıl çözülüyor anında anlatayım, okumaya devam edin.

Photoshop Kilitli Resim Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Bu gerçekte olabildiğince kvaka bir mevzu, lakin her vakit insanın aklına gelebilecek bir şey değil. Google görsellerden indirdiğimiz bir görselin değiştirilmeye karşı korumalı olabildiğini farketmiştim. İstediğim gibi düzenleyemiyordum indirdiğim görseli ve bunu nasıl çözebilirim gibi bir fikire girdim. Cevap tabiki çok kvaka! Tek yapmanız gereken görseli photoshopta düzenlemeden evvelce sağ tıklayıp düzenle diyerek paint ile açın. Sonrasında anında ctrl+s ile görseli dilediğiniz yere kaydedin ve bundan sonra elinizde düzenlenebilir, kilitli hatası vermeyen bir görsel...

Photoshop'ta PNG Saydamlaştırma Sorunu Nasıl Çözülür?

Aynı şekilde başıma birtakım durumlarda bu tür bir vaka geliyor. Belki başlıktan anlamamışsınızdır bu vaka PNG dosyalarında istediğimiz bir bölgeyi silmek gibi düşünülebilir. Yani sildiğimizde nereye o fotoğrafı koyarsak o silinen seksiyon arka plana otomatik uyum sağlamalı gibi düşünebilirsiniz.

Bu vakanın da çözümü olabildiğince kvaka, aynı şekilde png dosyasını sağ tıklayıp düzenle diyerek paint ile açın ve kayıt edin. Sonrasında photoshop ile açın ve dilediğiniz seksiyonü silerek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Photoshop'u Nasıl Daha İyi Kullanırım?

Bu mevzu ile ilgili uzun uzun yazmak gerekebilir lakin söyleyeceğim en iyi şey tecrübe ederek vakitle öğrenmektir. Eğer hala zorlanıyorsanız youtube da bir çok video mevcuttur. Yerli ve yabancı bir çok kaynaktan yararlanabilirsiniz.

Photoshop'ta kilitli görselin kilidini kaldırma ile başladığım mevzuya png dosyalarını saydamlaştırmaya kadar anlattım bu yazımda. Umarım faydalı olmuştur.


Photoshop Kilitli Resim Kilidi Nasıl Kaldırılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder