8 Aralık 2017 Cuma

Nokia 2 ve Diğer HMD Global Telefonları Proje Tizini Desteklemiyor
HMD Global, Google'ın Project Treble'ın en uygun Nokia 2 ve amiral gemisi Nokia 8 de dahil olmak üzere mevcut Nokia telefonlarının bir parçası olmayacağını doğruladı . Mayıs ayında tekrar açıklanan proje, cihaz üreticileri üzerindeki yükü azaltarak daha hızlı Android güncellemelerine olanak tanır. Android Oreo'da mimari bir değişiklik olarak kullanılabilir .

Nokia topluluk forumlarında bir HMD moderatörü olan Project Treble'in gelişiyle ilgili çok sayıda sorunun yanıtlanması, yeni gelişmenin Android Nuga ile piyasaya çıkan Nokia akıllı telefonların bir parçası olmayacağını belirtti. "HMD yakın bir gelecekte tüm yeni Android Oreo ürünlerde Proje Tiz uygulanması son derece kararlı olduğunu ve bu durumun neden olabileceği herhangi hayal kırıklığı için özür" moderatör yazdı .

Alınanın netleştirilmesi ile Baş Ürün Görevlisi Juho Sarvikas, HMD'nin ROM alanına, Android Oreo cihazlarında Project Treble'i etkinleştirmek için gereken ayrı bir satıcı bölümü sağlamadığını söyledi. Sarvikas, Treble desteğinin yokluğunun "son kullanıcı etkisine" sahip olmayacağını vurguladı ve şirketin gelecekteki güncellemeleri sağlamayı taahhüt ettiğinden emin olduğunu belirtti. Yönetici, "Son kullanıcının etkisi yok, sadece sizi Saf, Güvenli ve Güncel tutmak için biraz daha ağır mühendislik yapmamız anlamına geliyor" dedi .

Halen devam etmek üzere Project Treble'ı desteklemese de, HMD , Kasım ayında Android 8,0 Oreo'yu Kasım ayında piyasaya sundu; bu son Android'i bu yılın sonundan önce sunma taahhüdünde bulundu. Fin şirket aynı zamanda bir Android Oreo beta kurar yayınlayacak için Nokia 3 , Nokia 5 ve Nokia 6 yakında hazır olacağını İlk test için. Ayrıca, şirket, Android 7.1.2 Nougat'a yönelik bir güncellemeyi atlatarak bile Nokia 3 üzerinde Android Oreo sunmayı planlıyor .

HMD, Project Treble'i mevcut modellerine getirmeyen tek akıllı telefon satıcısı değil. Geçen ay, OnePlus ayrıca açıkladı Tiz destek getirmeyecek için OnePlus 5T ve selefine. Aynı proje de vardır son Piksel cihazlarda ve gibi modellerde debuting olduğunu Huawei Honor 9 ve Onur 8 Pro.


Nokia 2 ve Diğer HMD Global Telefonları Proje Tizini Desteklemiyor Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder