6 Aralık 2017 Çarşamba

İnternette Ne Kadar Vakit Geçiriyoruz?


Değişen hayat şartları ile eş güdümlü hayatımızın anında anında her bölümünde varlığını gösteren dijital dünyayı kullananların adedi her geçtiğimiz gün artıyor. Sıhhat sektöründen etkileşime, alışverişten medyaya kadar her alanda interneti kullanmak olası artık. Peki hiç düşündük mü 7.6 milyar insanın anında ulaşabileceği bu dijital dünyayı bir günde ne kadar kullanıyoruz? Günümüzün ne kadarını internet denilen bu ağda harcıyoruz?

İnternet tüketimi yardımıyla gereksinim duyduğu her türlü bilgiye süratli bir şekilde ulaşabilen 7,6 milyar insan dünyada ortaya gelen gelişmelerden anında haberdar oluyor ve interaktif bir etkileşim kuruyor. Bu gelişimde Türkiye ise kullanıcı adedindaki artış yardımıyla ortak buluşma noktası durumuna gelen internette günde 6 saat 46 dakika vakit geçiriyor. Bundan kaynaklı markalarını, görünür ve kalıcı platformlara taşımak isteyen girişimci arkadaşlar dijital dünyanın gücünden yararlanıyor. Daha çok insana ulaşması ve kullanım adedinin her geçtiğimiz gün yükselmesi ile internet ve mobil platformlar kıymetli bir piyasa durumuna geliyor.

Peki sosyal medya?

We are Social 2017 bilgilerine göre Türkiye’de nüfusun yüzde 60’ı günün 3 saat 1 dakikasını sosyal medya kullanarak geçiriyor. Türkiye’deki internet kullanıcılarının en çok kullandığı sosyal ağ ise yüzde 57 ile YouTube oldu. YouTube’u yüzde 56 ile Facebook ve yüzde 45’le Instagram takip ediyor.


İnternette Ne Kadar Vakit Geçiriyoruz? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder