15 Kasım 2017 Çarşamba

Wifi Şifremi Nasıl Öğrenebilirim?


Günlük hayatımızda bundan sonra bir çok şeyi şifrelemek mecburiyetinde kalıyoruz ! Telefonumuz , bilgisayarımız vs… bunlardan bir tanesine internet bağlantımız kimse bilmesin kotamızı doldurmasın internet hızımızı düşürmesin diye bir birinden değişik şifreler bularak internetimizi şifreliyoruz.

  •     Öncelik ile bir ethernet kablosu bulmanız gerekiyor. Ethernet kablosu ile adsl modemi bilgisayara bağlayın.
  •     Bilgisayarda tarayıcı(chrome,xplorer vb) adres kısmına modemin ip adresini yazın (Genelde 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 olur) ve  modemin idare ekranına girin.
  •     Eğer bu ip adresleri olmadıysa başlat ‘a basın çalıştır kısmına cmd yazın çıkan dos ekranına ipconfig yazıngelen yazılar ortamında varsayılan ağ geçidi olarak yazan sayıları tarayıcı ekranına yazın.

Modem arayüzüne girişte modem şifre ekranı gelir. Daha daha eskiden şifre değiştirmediyseniz genellikle kullanıcı adı:admin ve şifre boşluk olur. Veya admin-ttnet olabilir. Veya admin-1234 olabilir. (Eğer bunlardan hiçbiri değilse Google’dan modem marka modeli amacıyla şifre nedir diye aratın büyük olasılık bulursunuz. Örneğin Airties RT2000 parolası nedir).

    Eğer modem parolasıni daha evvelce değiştirdiyseniz factory reset atarak parolasıni sıfırlamanız gerekir. Unutmayın bu halde modemdeki wifi ayarlarını da sıfırdan yapmanız gerekir.

Modem idare programına girdiyseniz, modem kablosuz ayarları kısmına girip şifrenizi alabilirsiniz.


Wifi Şifremi Nasıl Öğrenebilirim? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder