8 Kasım 2017 Çarşamba

Seo Uyumlu Nasıl Makale Yazılır?Herhangi bir alanda ayrıntılı bilgilendirici makalelar yazmak, bu mevzu ile ilgili ayrıntılı veriler vererek, kullanıcıların aklında soru işareti bırakmamak bir özveri ve azmin sonucunda çıkan çalışmaya denir. Seo uyumlu makale yazmak da işte tam buradan geçmektedir.

Dikkat ve özveri isteyerek hazırlanmaktadır. Seo uyumlu makaleler hazırlayarak para kazanmak bundan sonra eskisi kadara da zor değil. Belli başlı ip uçları seo uyumunun nasıl yapılacağına dair veriler vermiştir. Seo uyumunu öneme alarak, paylaşımlar yapılabilir bu sayede Google ya da başka tarayıcı bağlantılarında üst sıralarda yer alabilirsiniz.

Günümüz de bir makale yazarlıgından çok seo uyumuna ilgi eden, anlatım bozuklugu olmayan bir makale yazarı profili aranmaktadır. Çünkü site sahiplerinin esas amacı, insanlara bilgi vermek olsa da bu sayede belli bir kazanç da elde etmek istemektedirler.

Bu anlamda sıralamalarda ne kadar üst sıralarda yer alırlar ise o kadar da gelen trafik ve ziyaretçi olsalıgı çok olacaktır. Buna bağlı olarak da reklam gelirleri biraz daha çok olacak, internet site sahibi bu alanda daha çok size seo uyumlu makale makalesı yazdırmak isteyecektir.

Makale Nedir?

Makale rastgele bir hususta insanlara bilgi veren, akıllarında soru işareti kalmayacak şekilde insanlara yarar gerçekleştirmeyi hedefleyen bir tür makaledır.  Seo sözcüğünün açılımı ise ‘Search Engine Optimization ‘ dur. Açıklayacak olursak başında oluşturmuş bulunduğumuz başlık ile makale arasında bağlantı kurarak bir makale çalışması yapmaya da seo uyumlu makale yazarlıgı denilmektedir.

Sadece başlık ile degil, şayet kaliteli bir seo çalışması gerçekleştirmek istiyorsanız, çoğu teknigi ve içerigi de barındırmaktadır. Bunlar tamamıyla bir metnin arama motorlarında üst sıralarında yer almanızı sağlayacak mühim unsurlardan birisidir.

Seo Uyumuna Dikkat!

Yukarıda bahsetmiş bulunduğumuz mevzun yanı sıra değişik yapmanız gereken prosedürlerde vardır. İşte şunlar tamamıyla seo uyumunuzu mükemmel duruma getirecektir. Seo uyumunun tam manasıyla fark edilmemesi amacıyla arama tarayıcısı botları sıksık olarak kendilerini güncelleyerek, seo uyumuna sebep olacak etkenleri kendi içersinde değiştirmektedir.

Makale başlığı ile ilk paragraf  da seo uyumunun yüksek olması amacıyla en az 2 ya da 3 adet anahtar sözcük içermesi gerekmektedir.  Makale de meydana gelen giriş, ilerleme ve netice olarak anahtar sözcüklere yer verilmeli, noktalama işaretlerine ilgi edilmelidir.Alt başlıklar oluştururken de h1, h2, ve h3 etiketlerini kullanmalısınız. Bu sizin seo uyumunuz yönünden yararı olacaktır.

Makalenin Özgünlügünü Kontrol Etme

Oluşturmuş bulunduğumuz makalenin, seo ayarlamalarını yapmamızın yanı sıra ilgi etmemiz gereken başka mühim bir unsurda vardır. Bu unsur, makalemizin rastgele bir internet sitesinden kopyalayarak oluşturulmuş olmaması gerekmektedir. Böyle bir prosedür yapmışsanız esasen Google botları bunun farkına varıp, sizin makalelarınızı aramalarda üst sıralarda yer vermeyerek, güvensiz site gözü ile bakmaktadır.

Buda sizin Alexa sıralamanızı, internet sitenize istikbal olan ziyaretçi niteliğini çok çok etkilemektedir. Seo uyumlu makaleler de para kazanmak istiyorsanız tamamıyla orjinal ve sizin araştırmalarınızın neticesinde meydana gelen makaleyi yayınla malısınız. Böyle bir halde botlar sizi güvenilir site olarak görerek, makalelarınızda orjinal bulunduğu amacıyla ilk sayfalarda yer almanıza yarar sağlayacaktır.


Seo Uyumlu Nasıl Makale Yazılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder