12 Kasım 2017 Pazar

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?


Bildiğiniz gibi SEO,  (Search Engine Optimization) kısaltmasıdır. Türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilen SEO, internet sitenizin ya da sayfalarınızın arama motorlarında üst sıralarda çıkmasına yönelik oluşturulan çalışmaların tümünü kapsar. SEO uyumlu yazı nedir diye sorulduğunda; SEO uyumlu yazı arama motorlarında yazılan içeriğin daha basit bulunmasını sağlar. Yazılan bu içeriklerin SEO uyumlu olabilmesi amacıyla belirli kurallar bulunmaktadır ve bu kurallar uygulandığı vakit arama motorlarında üst sıralarda çıkmak kaçınılmazdır.

SEO Uyumlu Makale Yazılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

SEO uyumlu yazı nedir denildiğinde bilmemiz gereken en mühim şey, Google’ın amacının arama yapan kullanıcılarına en doğru ve net bulguyu sağlamak olduğudur. Bu demek oluyor ki yazılerin yalnızca SEO uyumlu yazılmış olması bile yeterli olmayabilir. SEO uyumlu olacak diye anlamsız yazıler yazıldığında kullanıcıya bir yararı olmayacağından, Google yönünden fark edilebilir.

Google’ın yazılımı kullanıcıdan daha zekidir ve yazılmış olan yazı içeriğinin kullananlara bir yararı olup olmayacağını test edecek alt yapıya sahiptir. Spam haline düşmemek amacıyla, hem SEO'ya ideal yazı yazım kurallarına kapsamalı hem de içeriğin anlamlı olması gerekmektedir.

Her Bir Makale Özgün Olmalıdır

Yazılacak yazınin her bir cümlesi orjinal olmalı, diğer hiçbir internet sitesinde daha evvelce yazılmış olmamalıdır. Google’ın kendi bünyesindeki botlar, internet sitelerini sıksık bir şekilde taramaktadır ve kopya içerikleri teşhis edebilmektedirler. Google arkadaşı olabilmeniz amacıyla orjinal bir şekilde yazılmalı ve orjinallik testinden onaylı bir şekilde geçerse internet sitenizde yayınlanmalıdır. Eğer içerikleriniz orjinal değilse, Google’da üst sıralarda çıkmak isterken daha da alt sıralara düşebilmeniz mümkün.

Makale yazılmadan evvelce çok iyi bir şekilde inceleme yapılmalı ve cümlelerin orjinal olmasına ilgi edilmelidir. SEO uyumlu yazı nedir sorusunu aklınızdan silmek amacıyla Mucize Fikir, her sektörde ve her hususta profesyonel içerik ekibi ile SEO uyumlu yazı aratarak internet sitenizi üst sıralara çıkarmayı garanti etmektedir. Web site ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek, ideal anahtar kelimelerde site hitini arttırabilecek, varlıklı içerikli SEO uyumlu yazı yazıları amacıyla bizimle iletişime geçin.


SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder