15 Kasım 2017 Çarşamba

SD Kart Verileri Nasıl Kurtarılır?


Bir birçoğumuzun başına gelmiştir SD kartta yüklediğimiz verilerin kaybolması ! Ya hata sonucu biçimlendirmişizdir ya hafıza bir vuruş almıştır bunun gibi bir çok sorun… Eğer sizde SD kartınızda veri problemi yaşadıysanız bu yazımız tamda SD Karttan Veri Nasıl Kurtarılır? sorusunun cevabını arayanlar amacıyla çözümbuldum ekibi olarak sizlere iyi bir çözüm geliştirmeye çalıştık.

SD Kartı, Normal bir Kart okuyucu yardımıyla Bilgisayara bağlayın;
  •     SD Kart açıldığı zaman
  •     chkdsk x: /F /V
  •     Yukarıdaki İşlem kodunu seçmeniz gerekecek
  •     Bunu seçmeniz, ” Dosyaları Geri Döndürmek” amacıyla, nasıl bir yol izlenir yada ne gibi geri döndürme programları yapılabilir. Bunu belirleyerek, System üstünde kendi ayarını yapar.
Yukarıda yer alan İşlem, %90 seviyesinde işe yarayan bir prosedürdür aslında. Ama bazı durumlarda Akıllı telefonlar üstünde Emniyet yönünden tehdit edici nedenler oluştuğu amacıyla, Telefon ve SD Kart bu ikaza ilgi etmez.

Hasarlı SD Kart Kurtarmak amacıyla, bir diğer yapılması gereken ise ” Geri Döndürme Uygulamaları” yüklemek. son zaman Google üstünde bunun en çok yapıldığı Uygulama Programı; “Fre Recovery” programını indirebilirsiniz.


SD Kart Verileri Nasıl Kurtarılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder