7 Kasım 2017 Salı

Paravan Blog Nedir ve Nasıl Kullanılır?Paravan blog, sitenizin kategorisi, hususu ile alakalı paylaşımların varolduğu sitelerdir.

Paravan blogların ortamında sitenize benzer mevzular bulunmakta dememin nedeni kategorisinin aynı olması neticesinde o bölgeye natural yollardan backlink almanız, sözcük bazlı link verebilmenizin kolaylaşmasıdır. Mesela A şahsının sitesinde Wordpress içerik barındıran mevzular mevcut. Bu hususları barındıran bir adet blog sitem var. Ben bu paravan blogumda WordPress içerikli yazılar da yazmaktayım. Pagerank dşayetim de yüksek. Bu halde A şahsının sitesini sözcük bazlı link barındırarak, A şahsının sitesinin artmasına imkân sağlıyorum.

Sonuç olarak  A şahsının internet sitesi, o anahtar sözcükde üst sıralara çıkıyor. Sonuç olarak  hit ve akabinde Alexa halinde iyileşme gözleniyor.  Yalnız ilgi etmemiz gereken bir not var: Paravan bloglarınız şayet çöp içerik diye tanımladığımız mevzulardan (kopyala yapıştır içerik) oluşuyorsa bu sıralamanızda iyileşme yapmayacaktır.  Bu nedenden kaynaklı şayet, bir paravan blog oluşturma niyetindeyseniz yapmanız gereken sitenizin hitinin artmasını beklemek ve hiti arttıktan sonra ne yapacağınıza karar vermektir. Şimdi paravan blogu kafanızda şekillendirebildiysem, etkili bir paravan blog nasıl oluşturulur kısa kısa değinelim.

Öncelikle yapmanız gereken değişik bir blog servisi kullanmanız. Örnek veriyorum, benim internet sitem Wordpress sisteme sahip. Bu halde ben Wordpress yerine, blogspot, tumblr ya da blog.com uzantılı açmalıyım. Bunun nedeni değişik Ip’lere sahip olmasının amaçlanması. Genelde Wordpress sistemlerin cms sistemleri aynıdır. Yani şu şekilde düşünün,bir eviniz var ve bu evde yemek yiyorsunuz, yemek değişik olabilir ama sonuç olarak aynı evin yemeğidir.

Sitenizin ortamında bulundurduğu mevzu ile alakalı bir isim olsun. Mesela Wordpress üstüne mi yazıyorsunuz. Bu halde Wordpresssitem.blogpot.com olabilir. Sonuç olarak  ana siteniz anahtar sözcüknizi barındıramasa dahi bu şekilde anahtar sözcükniz arama neticelerinde ön plana çıkarak daha etkilil bir siteye sahip olarak paravan blogunuzun hususunu belirleyebiliyorsunuz.
Eğer paravan blog işine girdiyeniz, seo uyumlu yazı nasıl yazılır isimli yazımde iç linklerin çok mühim olduğunu belirtmiştim. Bunun nedeni sitenizin içerisine iç linkler sunarak sitenizin bağlantılarını kuvvetlendirmeniz.

Paravan blog‘unuzu açtınız. Hit almaya başladı, aramalarda yükselme oldu, index adedi da arttı. Peki sonra bitiyor mu işlem? Tabi ki hayır. Bunu bir ön hazırlık adımı olarak düşünün. Bu ön hazırlık safhalarını bitirdiyseniz bir nevi malzemelerinizi hazırladınız, işe girişebileceğiniz manasına geliyor. Yani bu demek oluyor ki bundan sonra link verecekseniz başlama safhasına girebilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra bundan sonra sıhhatli bir şekilde ara sayfalar dahil link alıp verebilirsiniz.Paravan Blog Nedir ve Nasıl Kullanılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder