12 Kasım 2017 Pazar

Mesaj Gelmesini İstemediğiniz Firmalar Nasıl Engellenir?


Cep telefonunuza gelen onlarca istemediğiniz mesajı engelleyebilmek amacıyla birkaç püf nokta yeterli olacaktır. Günün her hemen rahatsızlık veren, beklenmedik vakit telefonlara gelen SMS’ler bir vakit sonra can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Üstelik hiç ilgilenmediğiniz markaların, şirketlerin mesajları çok daha bıktırıcı olabilmektedir. Bu problemi çözebilmek amacıyla yapabileceğiniz tek şey önlemektir.

Operatör Firmanızı Arayarak Engelleyin

Cep telefonlarınıza gelen şirket mesajları rahatsızlık vermeye başladıysa yapmanız gereken ilk şey önlemektir. Mesaj gönderen şirketleri önlemenin aniden çok yolu bulunmaktadır fakat en net çözüm operatörler yönünden sunulmaktadır. Yapmanız gereken tek şey kullandığınız operatörün müşteri hizmetleri numarasını aramaktır. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine mesaj alabilmek istemediğiniz şirketin bilgilerini verip problemi çözüme kavuşturabilirsiniz. Şirkete ait isim veya numara, mesaj engeli amacıyla yeterli olacaktır. Dilerseniz bütün şirketlere karşı engel koydurabilirsiniz. Bu şekilde numaranıza rastgele bir reklam mesajı gelmesini engellersiniz.

Cep Telefonu Özelliklerinden Engelleyin

Size mesaj gönderen şirketlerden sıkıldıysanız, bir daha mesaj göndermemeleri amacıyla yapabileceğiniz bir diğer şey cep telefonunuzdan önlemektir. Mesaj gönderen şirketin numarasının üstüne tıklayarak özelliklerini açın. Daha sonra sağ veya sol kısımda yer alan detaylar kısımdan numarayı engelle kısmını tıklayın.

Numara cep telefonunuza bir daha mesaj göndermeyecektir. Detaylar bölümü kimi vakit üç nokta kimi vakit özellikler başlığı altında da görülebilmektedir. Telefonunuzun markası ve özelliklerine bağlı olarak önleme yapabilirsiniz.


Mesaj Gelmesini İstemediğiniz Firmalar Nasıl Engellenir? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder