15 Kasım 2017 Çarşamba

Laptop Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?


Laptop batarya / pil vakitı uzatmak amacıyla bir kaç tavsiye ! Taşınabilir bilgisayar kullanıcıları amacıyla baş belası batarya problemleri hiç bitmiyor. Erken şarj bitimi istenilmedik bir vaka olsa da bu problem aşılmayacak hal değil. Elbette her bataryanın bir ömrünün bulunduğu bilindik gerçek lakin düzgün bakım ve kullanım ile batarya ömrünü uzatmak mümkün.
Pil vakitı uzatmak amacıyla ne yapmalıyız ?

Meşakkatli bir iş olsa da azimle yapılarak işlemlerle batarya ömrünü uzatacağız. İlk olarak yapılacak işlemler fişe takılı iken kullanıyorsak, bilgisayarı kapatıp bataryayı çıkaralım ve bataryasız şekilde her vakit kullanalım. Eğer batarya gereksinimi duymamız gerektiğinde tekrar takarak kullanabilirsiniz. Burada mühim nokta bilgisayarı ister fişte kullanın dilerseniz normal olarak katiyen bilgisayar açıkken bataryayı çıkartmayın. Bu işlemler batarya ömrünü uzatmaya kvaka çözümlerdir.Araştırmalar neticesinde elde edilen veri ve bilgilerden yola çıkarak bataryayı katiyen %80 üstüne %20 altına düşmemesine özen gösterin.

Batarya %80 dolum seviyesine geldiği vakit bilgisayarı kapatın ve bataryayı çıkartarak kullanmaya devam edin. %20 düzeyine indiğinde ise bilgisayarı kapatın ve prize takana kadar kapalı tutun.

Bu işlemlerle batarya ömrünü uzatabilirsiniz.


Laptop Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder