30 Kasım 2017 Perşembe

İphone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?


Tüm apple cihazlarındaki mobil olan işletim sistemi ios ve son ios modeli olan ios 10.x.x, İphone kullanıcılarının işlerini oldukça kolaylaştırmakta olan birçok yeni eklenmiş özelliğe ve kısa yollara sahip. İos kullanıcılarının kullanmaları için safari web tarayıcısı kullanarak tüm web sitelerini kayıt etmek çok basit olmaktadır.

Verilerin kaydedilmesi sırasında tercih konusu olan uzantılar arasında ilk sırada pdf gelmektedir. Hemen hemen tüm bilgisayarlarda pdf okuyucu bulunmaktadır. Bu sebeple pdf uzantısı sayesinde kaydedilen dosyalar ve internet siteleri, dilenen her yerde, internet kullanımına gerek duyulmadan dokümanları okuyabilmesini sağlaması yönünden çok yararlı olmaktadır.

Herhangi Bir Web Sitesini Pdf Uzantısı İle Kaydetmenin Önemi

Her yerde, internet bağlantısı kurmak oldukça zordur. İnternet bağlantısı kurulsa dahi kimi zaman adil kullanım kotası eksilmektedir. Bu sebeple önemli olan web sitelerini pdf uzantısı olarak kayıt etmek daha mantıklı olmaktadır.

İphone'de Web Sayfasını Pdf Olarak Kayıt Edilmesin Reklamlara Etkisi

Web sayfalarının bu uzantıyla kayıt edilmesinde herhangi bir reklam görülmemektedir. Yalnızca içerikler görülmektedir. Bu sayede okunması daha kolay olmaktadır.

Bu Uzantı İle Kaydedilen Bir Web Sitesini Word'e Gönderip Düzenlenmesi

Bunun için öncelikli olarak sayfa pdf olarak kayıt edilir. Daha sonra arama motorundan pdf to Word araması yapılır ve çıkan sonuca pdf dosyası eklenir. Sonrasında oluşturulan bu Word dokümanı kayıt edilir.

Web Sayfasının Pdf Olarak Kaydedilmesi

İlk olarak tarayıcıdan web sayfası açılır. Daha sonra paylaş simgesine tıklanır. Yeni açılan bu paylaşım havuzu içinden pdf’yi kaydet ikonu seçeneğine tıklanır. Oluşan bu sayfa hızlı bir şekilde pdf formatına dönüştürülerek ve iBooks içerisinde açılacaktır. Oluşturulan bu yeni pdf uzantısını iBooks kitaplığında görmek mümkün olacaktır.

  

İphone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder