3 Kasım 2017 Cuma

iOS Güncelleme Ayarı Nasıl Kapatılır?iOS’ta sürekli kullanıcıların karşısına çıkan güncelleme ayarları bir süre sonra can sıkıcı olmaya başlıyor. iPad, iPhone ya da iPod Touch cihazlarda Jailbreak yapılmasına gerek kalmadan iOS OTA güncelleme uyarılarının nasıl kapatılabileceğini bu yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz. 

iOS OTA Nedir? Kullanıcılara Ne Gibi Yararları Vardır?

Apple firmasının iOS 5 sürümüyle beraber kullanıcılarına sunduğu cihaz üzerinden güncelleme işlemi ya da bilinen diğer ismiyle OTA özelliği pek çok kullanıcının işini kolaylaştırmış gibi görünüyor. Over The Air açılımına sahip olan OTA kullanıcılara kablosuz bir şekilde 3G ya da Wifi kullanarak güncelleme olanağı tanıyor.

iOS 5 ve üzeri bir sürüme sahip olan kullanıcılar bundan böyle iTunes’a gerek görmeden güncellemelerini cihaz üzerinden direk olarak yapabilecekler. Ayrıca güncelleme dosyaları da OTA sayesinde oldukça küçülebiliyor. Ancak bazı kullanıcılar ve özellikle de Jailbreak beklemekte olan kullanıcıların rahatsız olmaya başladıkları iOS OTA güncelleme uyarılarını kapatmak için bazı yollar bulunuyor.

Siz de eğer iOS OTA güncelleme uyarısını kapatmak istiyorsanız, iPad, iPhone ve iPod Touch cihazlarda Jailbreak uygulanmasına gerek kalmadan bu güncelleme uyarısını kapatmanız mümkün hale geliyor. Uygulamanız gereken basit birkaç adımdan sonra güncelleme uyarısı da kapanmış olacak.

Adım Adım iOS OTA Güncelleme Uyarısını Kapatmak
  • Güncelleme uyarısını kapatmayı istediğini iOS cihazından Safari programını çalıştırın.
  • Safari programının adres satırına hikay.github.io/app/NOOTA. mobileconfig bağlantısını yazın. 
  • Bu adımda cihaz bir profil yüklenmesini isteyecektir. Bu kısımda yönergeleri takip ederek istenilen profilin yüklemesini gerçekleştirin. 
  • iOS cihazını yeniden başlatın.
  • Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek bu kısımda yeni güncellemelerin kontrolünü sağlamanız gerekiyor. Cihaz hangi iOS versiyonunu kullanıyor olursa olsun zaten güncel bir durumda olduğu uyarısını verecektir. Böylelikle iOS OTA güncelleme uyarısı kapanmış olacak işleminiz tamamlanacaktır.


iOS Güncelleme Ayarı Nasıl Kapatılır? Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder