6 Kasım 2017 Pazartesi

iOS 10 Problemleri ve Çözüm YollarıiOS 10 ile ilgili problemler ve çözüm yolları piyasada olduğu günden bu yana tartışılmakta. En geniş iOS güncellemesi olan iOS 10 ile ilgili problemler çok büyük olmasa da, çözüm yolları mevcut.

iOS 10, iOS 9’dan Daha Yavaş Çalışıyor

Bunun nedeni, iOS 10 yüklenmesi sonrasında arka planda çalışan ve güncelleme yapmaya devam eden uygulamaların olmasıdır. Dolayısı ile cihaz daha fazla performans sarf ediyor.

Bunun çözümü için ise;

  • Depolama alanındaki gereksiz fotoğrafları, uygulamaları vb. kaldırın.
  • Arka plandaki uygulama yenileme sekmesini kapatın, hücresel veriyi kapatın, ekran parlaklığını azaltın, düşük güç moduna çekin.
  • Ayarlardan, genel, erişilebilirlik, kontrastı arttır bölümündeki saydamlığı azaltın.
  • Ayarlardan, genel, erişilebilirlik, hareketi azalt kısmından özel efekt sekmesini kapayın.
  • Yukarıda belirtilen işlemleri yerine getirdiğiniz halde problem hala devam ediyor ise, tüm ayarları sıfırlayın.

iOS 10 Yüklenince Aşırı Isınıyor

iOS 10 yüklenmesi devamında ısınma problemi olması doğal. Çünkü, arka planda güncelleme yapmaya devam ediyor. Bir süre sonra ısınma ortadan kalkacaktır. Problem devam ediyor ise; Ayarlardan, gizlilik, tanılar ve kullanımdan otomatik gönderme kapatılıyor. Bundan sonra da ısınma devam ederse cihazda sorun olabilir.

iOS 10’da Wİ-Fİ ve Bluetooth Çalışmıyor

Az da olsa böyle problemler olduğu söyleniyor. Bu problemin çözümü için ise; Ayarlardan, genel, sıfırla, ağ ayarlarını sıfırla denildiğinde wireless ayarları korunarak ayarlar sıfırlanır.

iOS 10 Batarya Çabuk Tükeniyor

iOS 10’a geçildiğinde batarya şarjının çabuk bitmesi probleminin çözümü ise;
Düşük güç moduna alın, arka plan uygulama yenileme sekmesini kapayın, hücresel veriyi kapayın, ekran parlaklığını azaltın.

iOS 10’da Brick Problemi (iPhone’un Çökmesi)

iOS ilk çıktığında yaşanan brick sorunu, Apple’ın daha sonra çıkarttığı bir yama programı ile düzeltildi. Ancak, bu tip bir problem çıkacak olur ise, temiz bir kurulum ile sorun çözülebilir.


iOS 10 Problemleri ve Çözüm Yolları Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder