20 Kasım 2017 Pazartesi

Facebook Sayfa Ayarlarını Yapma


Facebook sayfaları, sayfa meydana getirmek isteyen markalar, işletmeler, kuruluşlar ve tanınan şahıslar amacıyladir. Facebook hesabı olan herkes bir sayfa oluşturabilir ya da kendine alakalı sayfada yönetici ya da editör gibi  roller verildiyse sayfayı yönetebilir.
Dilerseniz yöneticisi bulunduğunuz facebook sayfasından ayarlar alanına girelim.
Burası facebook sayfamızın bütün ayarlarının bulunduğu bölümdür.

https://www.facebook.com/DENEME/settings/?tab=settings url’sindeki “DENEME” alanına kendi facebook sayfa kullanıcı isminizi aratarak da ulaşabilirsiniz…

Genel Bölümü

“Ziyaretçi Gönderileri” evresinden, sayfanızda gelen kullanıcıların yorum yapmalarını engellemek dilediğinizde yararlanabilirsiniz.

“Yorum Sıralaması” kutucuğunu işaretleyerek yorum sıralamanızı, en alakalı yorumları gösterebilirsiniz.

“Küfür Filtresi”  kapalı, orta ya da kuvvetli olarak seçim yapabilirsiniz.

“Yaş Kısıtlamaları” evresinden sayfanızın hitap ettiği yaş aralığını belirleyebilirsiniz.

“Bu Sayfayı Etiketleyen Başkaları” bölümünü, sayfanızı başka facebook sayfaları ya da bireylerin etiketlemesini istemediğiniz takdirde kullanabilirsiniz.

“Otomatik Olarak Çevir”  alanı başka ülkere hizmet veriyorsanız ve onların kendi dilinde bu sayfayı görmelerini istiyorsanız otomatik olarak çevrilmiş şekilde onlara sunabilmenizi sağlar.

“Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz” bölümünden aniden çok dilde gönderi yazmak dilediğinizde yararlanabilirsiniz. Kutucuğu işaretlediğinizde sayfanıza giderek metin yazdığınız kısımda sağ doğrultuda yer aldığını göreceksiniz.

Genel ayarlar bölümünü kısaca bitirdikten sonra isterseniz başka bölüme geçelim.

Sol kısımdan mesajlaşma seksiyonuna geliyoruz.

Mesajlaşma Ayarları

“Yanıt Asistanı” yardımıyla, sayfanızdan biri sizinle iletişime geçip size mesaj gönderdiğinde siz bilgisayar ya da telefon başında değilseniz bile mesajı cevaplamış olursunuz.

Eğer bunu gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken EVET’i seçimini gerçekleştirmek.
“Bize mesaj gönderdiğiniz amacıyla teşekkürler. Mümkün bulunduğunca acele cevap vermeye çalışıyoruz. En kısa vakitte size cevap vereceğiz.”
Bizler amacıyla hazırlanmış süratli cevabı  görürsünüz. Eğer isterseniz “Değiştir” butonuna basarak dilediğiniz süratli cevabı hazırlayabilirsiniz.

“Yanıt Süresi” müşterilerinize olan alakalınizi gösterebilir. Bir facebook sayfasına girdiğinizde “hemen cevap veriyor” bölümünü kullanmak isteyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek dilediğinizde ise  “Değiştir” butonuna basarak dilediğinizi seçebilirsiniz.

“Bir Messenger Karşılaması Göster” alanı yardımıyla sayfanıza gelen bir müşteri sizinle iletişime geçmek istediğinde messenger alanına tıkladığı anda otomatik cevap gönderir.
“Merhaba ! Messenger’da bizimle iletişime geçtiğiniz amacıyla teşekkürler. Sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız”
Burada da bizler amacıyla hazırlanmış süratli cevabı  görürsünüz. Eğer isterseniz “Değiştir” butonuna basarak messenger karşılaması hazırlayabilirsiniz.
“Bilgisayarına ya da telefonuna erişimin yokken de cevap vermeye devam et” diyerek uzakta bulunduğunuz zaman müşterilere yakında cevap vereceğini söyleyebilirsiniz.

Sayfayı Düzenle

Kısmı facebook hazır sayfa şablonlarının yer aldığı yerdir. Bu şablonlarda ise “İşletme, Mekan, Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş, Politikacılar,Hizmetler, Restoranlar ve Kafeler, Alışveriş ve Standart  Facebook Sayfası” mevcuttur.

Facebook sayfanızı dilediğiniz şablonla uygulayabilirsiniz.
“Varsayılan Sekmeleri Kullan” alanı sayfanıza gelen müşterilerinizin sol kısımda gördükleri ile alakalıdir. Dilerseniz bu alanı “KAPALI” koordinata getirebilir, varsayılan sekmelerden kaldırmak istediklerinizi kapalı koordinata getirebilirsiniz. Aynı vakitte sıralamasını değiştirmek dilediğinizde yapmanız gereken, taşımak dilediğiniz yeri seçip fare vasıtası ile dilediğiniz yere koordinatlandırmaktır.

Gönderi Kimden

Bu kısım  yardımıyla, paylaşılan gönderide sayfa adı ya da kendi isminizin geçip gitmesini sağlayabilirsiniz.

Bildirimler

Facebook bildirim ayarlarınızı buradan ayarlayabilirsiniz.. Önemli sayfa güncellemeleri amacıyla bildirim alabilir. Her 12 – 24 saatte bir, sayfanızda gerçekleşen hareketler ve güncellemeler amacıyla tek bir bildirim alabilirsiniz. Eğer isterseniz bildirim ayarlarını kapalı koordinata getirebilirsiniz.

“Şunlar İçin Bildirim Ayarlarını Düzenle”  bölümünde listelenen bildirimleri kapalı ya da evet olarak kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

“Mesajlar” bölümünü, sayfanız her mesaj aldığında bir bildirim alabilmek isterseniz aktif, istemezseniz kapalı yapabilirsiniz.

“E-posta”  bölümünü, sayfanızda gerçekleşen bütün  hareket ve her mühim sayfa güncellemesi amacıyla bir e-posta alabilmek isterseniz aktif, istemezseniz kapalı yapabilirsiniz.

“Kısa Mesajlar”  evresinde telefonunuzdan kısa mesaj alabilmek dilediğinizde bunu aktif yapabilirsiniz.

Sayfa Görevleri

Sayfanız  üstünden yetkiye sahip olan herkesi görebilir, ne üstünde çalışma yapıyorsa ona göre yetkileri düzenleyebilir, isterseniz sayfa yetkisi verebilirsiniz.

“Yeni Bir Sayfa Görevi Ver”  alanıyla sayfanızda bir başkasına yetki verebilirsiniz. Yetki vereceğiniz bireyin adı soyadını ya da e-posta adresini yazınız. Yönetici yetkisi vermek istiyorsanız çok ilgili olup itimat edilir birine yetki vermelisiniz.

Kişiler ve Diğer Sayfalar

Sayfanızı  beğenen şahıslari ve başka Sayfaları görebileceğin yerdir. Sayfanızı beğenen şahıslar listesinden birini, sayfanı beğenen şahıslar arasından çıkarmak ya da birini engellemek amacıyla evvelce o birey ya da sayfayı seçin. Sonrasında anahtar simgesine tıklayın. Engellenen bir birey sayfada gönderi paylaşamaz, yorum yapamaz.

Tercih Ettiğin Sayfa Hedef Kitlesi

Eğer Tercih ettiğin amaç kitlesi varsa, en çok bağlantı kurmak istediğin şahıslari düzenleyebilirsiniz.Bu ayarları yaptığınızda bile sayfanızı herkes görebilir.Tabi ,Sayfanı senin amacıyla en mühim bireylerin önüne getirmek amacıyla bunu yapabilirsiniz.

“Konumlar” evresinden amaç kitleniz amacıyla koordinat belirtebilirsiniz. Belirtmiş bulunduğunuz koordinatdaki herkesi, yaşam sürdüren şahıslari,bulunan şahıslari ya da seyahat eden şahıslari filtreleyebilirsiniz.

“Yaş” bölümünü, sayfanız belli bir yaş aralığına hitap ediyorsa kullanabilirsiniz.

“Cinsiyet”  evresinden sayfanızın hangi cinsiyete ideal bulunduğunu belirleyebilirsiniz.

“İlgi Alanları” evresinden sayfanızın hangi ilgi alanlarına hitap ettiğini belirleyebilirsiniz.

“Diller” bölümünü şu an amacıyla  boş bırakmakta yarar var.

Instagram

Bu kısma instagram hesabınızı ekleyebilir,kaldırabilir, esas bilgilerinizi düzenleyebilir instagram reklamı dahi verebilirsiniz.

Burada ilgi etmeniz gereken konu ise her sayfa bir instagram hesabı ekleyebilirsiniz.

Sergilenenler

Sayfanızın adıyla beğendiğiniz sayfalar burada sergilenenler alanına ekleyebilirsiniz. Tabi bununda 5 sayfa sınırı vardır. Öne Çıkan Beğenileri Düzenleyip öne çıkmasını  dilediğinizde bunu “Öne Çıkan Beğeniler Ekle” butonuna basarak ekleyebilirsiniz.

Eski güncellemesinde bu kısım biraz daha farklıydı sayfayla eş güdümlü bireyde sergiliye biliyordunuz ama son güncellemesinde kaldırıldı.

Çapraz Paylaşım

Birden çok sayfa yönetiyorsanız buraya o sayfaları ekleyebilir , düzenleyebilir isterseniz kaldırabilirsiniz.

Sayfa Destek Gelen Kutusu

Facebook sayfa destek alanı bu alandan yararlanarak sayfa adınızla destek isteğinde bulunabilirsiniz. Sayfa adı farklılık isteği mesaj engelleri gibi meydana gelen aynısı hatalar ile alakalı bilgi almanızı sağlayabilir.

Hakkında

Facebook sayfanızda bu kısma ulaşmak dilediğinizde yapmanız gereken. Sayfanıza girerek sol kısımdan Hakkında  ‘ya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://facebook.com/pg/DENEME/about/ url’sindeki “DENEME” alanına kendi facebook sayfa kullanıcı isminizi aratarak da ulaşabilirsiniz…


Facebook Sayfa Ayarlarını Yapma Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder