27 Kasım 2017 Pazartesi

Android Durduruldu Hatası Çözümü


Bu problem genel olarak Android kullanımlı akıllı telefonda kullanıcıların başına gelmektedir. Bizlerde bu mühim problemi çeşitli bir şekilde inceleyerek bu tür bir Hataya karşı nasıl tedbir alınabileceği konusu ile ilgili sizi bilgilendireceğiz. Gelin bu problemi şimdi çeşitli bir şekilde inceleyelim…

Android Durduruldu Hatası Sebebi Nedir?

Böyle bir soruya verilebilecek yanıt kulanmış bulunduğunuz Android akıllı telefonlarınızın genel özelliklerinden tutunda aygıt bilgilerinde meydana gelen özelliklerine kadar değişmektedir. Yani, Android durduruldu hatası her telefonda aynı sebep üstünden verilmemiş olabilir. Android durduruldu hatasına sebep olacak birtakım etmenleri şimdi eş güdümlü inceleyelim

Depolama Alanı Yetersizliği

Akıllı telefonlarımızın nasıl birtakım teknik özellikleri değişik oluyor ise, depolama alanları da çeşitlilik göstermektedir. Bunun üstüne akıllı telefonumuza indirmiş bulunduğumuz uygulama adedi çok çok ve depolama kısmın nerdeyse tamamına yakınını kullanmış iseniz bu tür bir Android durduruldu hatası almanız doğal. Çünkü uygulamaları açarken yetersiz depolama kısmın yanı sıra uzun vakitli kullanımınız’dan kaynaklı olarak Android otomatik olarak kendisini kilitler.

Böyle bir halde telefonunuzu tekrar başlat şeklinde yaparak kullanabilirsiniz. Fakat bu anlık bir çözüm olacaktır, bunun amacıyla depolama bölümünde biraz yer ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.Ayrıca ram dan kaynaklı olarak da bu tür bir problemle karşılaşabilirsiniz. Aynı anda aniden çok uygulama açarsanız, bunun neticesinde ram dayanamayarak Android durduruldu hatası vermektedir.

Sürekli Veri Alımı ve Isınma Sorunu

Akıllı telefonunuz üstünden, sıksık veri almanıza namacıyla olacak uygulama kullanırsanız belli bir vakit sonra Akıllı telefonunuz bu tür bir hata verebilir. Bunun namacıylai hem prosedürcünin lüzumtiğinden çok ısınması hemde sıksık veri alımı neticesinde birtakım problemler alması bu yönde Android durdurulmasına sebep olan değişik etkenlerden birisidir.

Akıllı Telefonunuza Virüs Bulaşması

Kullanmış bulunduğunuz akıllı telefonunuza lüzum bir uygulama yüklerken, lüzumse internet üstünde gezerken biraz daha dikkatli olmalısınız. Çünkü sizin telefonunuza bu yollar ile virüs bulaşma hali çok daha yüksektir. Herhangi bir şekilde telefonunuza virüs bulaşır ise, Android durduruldu hatası’nı alma olnagınız çok yüksektir. Çünkü ne tür bir virüs bulunduğu belli de olmayan bu kaynak amacıyla, cep telefonunuzun güvenilirği de olmadığından kaynaklı bu yönde problemler alacaksınız.

Android Durduruldu Hatası Çözümleri Neler?

Yukarıda kısaca ne tür alanlardan Android durduruldu hatası alabileceğinizi belirttik. Bu alanda ise bu tür bir problem karşısında çözüm noktaları neler gelin şuandan şunlar üstünde duralım.

Veri Temizliğini derli toplu bir şekilde sağlayın. Örnek veriyorum akıllı telefonunuzu belli bir vakit kullandınız. Böyle bir halde değişik değişik uygulamaları kullanma olasılığınız yüksektir. Böyle bir halde sistem hem ram hemde prosedürcü manasında kendisini zora sokabilir. Bunun amacıyla her kullandığımız uygulama ardından ‘ uygulama yöneticisinden ‘ kullanmadığınız uygulamaları sonlandırın.Bunun yanı sıra depolama kısmınızda belli bir nokta da kendinize ayırın. Bu gelişen vakitlarda istikbal olan güncellemeler neticesinde hem depolama kısmınızın tamamını kullanmanızı engeller hemde Android durduruldu hatasına çözüm olabilecektir.


Eğer depolama kısmınız ufak ve sizin uygulamaları kullanmanız lüzumiyor ise, güncellemeleri kapatmanızı tavsiye ediyorum. Bu sayede daha çok bir depolama kısmı kullanım ihtiyacı sağlanmayacaktır.Eğer bu işlemleri yapmış iseniz seçenek bir yol olarak Anti-virus uygulaması yükleyiniz. Bu sayede hem telefonunuzda lüzumsuz dosyaları silebilir, aynı vakitte cep telefonunuza bulaşan virüsleri temizleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra İnternet üstünde gezerken hangi sitelerin güvenilir bulunduğu ve virüs bulaşma esnasında hemen araya girmek sağlayarak bu tür bir halle karşı karşıya kalmanızı engelleyecektir. Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri makalemiz kısaca bu tür idi. Bu aşamaları sağlarsanız umarım Android Durduruldu Hatası ve Çözümleri probleminuza bu şekilde yanıt arayabiliriz.

Android Durduruldu Hatası Çözümü Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder