18 Kasım 2017 Cumartesi

Android Cihazınızı Hızlandırma Yolları


Android telefonu süratlendırma teknikleri ile cihazlar da belli bir vakit Aralıklarıyla lüzumsuz çöp dosyalar ve çerezlerden birikerek donma ve yavaşlama gibi sorunları ortadan kaldırabiliriz. İOS ve Windows Phone gibi işletim sistemlerine göre biraz daha savurgan ve en çok tercih edilen andorid işletim sistemidir. Android destekli cihazlarda donma ve yavaşlama sorunları genelde şuursuz kullanımdan kaynaklanmaktadır. Hele ki android cihazını üzün süredir tüketiyorsanız şayet bu hal katlanılmaz hal alabilmektedir.
 Android işletim sistemi destekli cihazlarda sistem süratlendırma, lüzumsuz uygulamalar ve donma ve kasılmalara yol açabilecek widget eklentilerini sonlandırarak android destekli cihazları süratlendırabilirsiniz.

Android Telefonu Hızlandırma Teknikleri Nelerdir ?

    Android İşletim Sistemini Mutlaka Güncel Tutunuz

Android cihazlarını süratlendırmak amacıyla her daim android cihazınızın güncel olup olmadığını denetim ediniz. Yeni yayınlanan güncellemeler android cihazlardaki sistem açıklarını, donma ve kasma gibi sorunları var olan güncelleme sürümünü yükleyerek sistemi süratlendırabilirsiniz.

Android destekli cihazlarda güncelleme yapmadan evvelce güncelleme prosedürü uzun süreceği amacıyla batarya doluluk oranını denetim ediniz. Güncelleme dosyaları yüksek ebatlı bulunduğu amacıyla wifi ağ bağlantısı uygulamasını kullanabilmeniz mümkün bu sebeple internet kotanızı aşmamış olursunuz.

Android destekli cihazınızda güncelleme gerçekleştirmek amacıyla cihazınızın Ayarlar seksiyonuna geliniz. Aşağıda yer alan Hakkında kısmına girdikten sonra il sırada çıkan Sistem Güncellemesi seksiyonuna giriş yaparak var olan güncellemeyi yükleyebilir ve istikbal olan güncellemeleri denetim edebilirsiniz.

    Kullanmadığınız Sistem Uygulamalarını Kapatınız

Android işletim sistemi destekli cihazların ortamında yapımcılar yönünden yerleştirilen bir çok lüzumsuz uygulamalar bulunmaktadır. Elbette var olan programların bazıları işlerimizi kolaylaştırmakta lakin kullanılmayan lüzumsuz çalışan uygulamalar cihazınızı lüzumsuz şekilde yormaktadır.

Uygulamalar yapımcılar yönünden cihaza yerleştirildiği amacıyla var olan lüzumsuz uygulamalar cihazdan silinmemektedir. Kullanmadığımız ve lüzumsuz çalışan programları kaldıramasakta çalışan programları durdurabilmek mümkün.

Android destekli cihazınızda kullanmadığınız ve lüzumsuz çalışan programları durdurmak amacıyla cihazınızın Ayarlar seksiyonuna gelerek Uygulamalar kısmına giriniz. Üst doğrultuda yer alan Çalışanlar simgesine tıkladıktan sonra çalışmasını istemediğiniz programları seçerek Durdur botunu ile çalışmayı sonlandırabilirsiniz.

    Widget ve Donmaya Yol Açabilecek Hareketli Duvar Kağıdını Kapatınız

Android destekli cihazların donma ve kasma gibi sorunların başında cihazın performansını düşürebilecek programların başında widget ve dinamik duvar kağıtları gelmektedir. Widget ve dinamik duvar kağıtları cihazınızın batarya süresinin süratle tükenmesine yol açmaktadır.

Andoid cihazında var olan widget programlarını ve dinamik duvar kağıtlarını sonlandırarak sistemi daha seri biçimde cihazın performansını arttırabilirsiniz. Bu sayede akıllı telefonların genel sorunlarından biri olan batarya sorunlarına çözüm getirebilirsiniz.

Cihazınızda ki yalın manzara menü geçişlerini ve internet üstünde süratli geçiş performansını arttıracaktır. Widget programlarını durdurmak amacıyla Başlangıç tuşuna basarak Widgetler seksiyonuna giriniz. Karşınıza çıkan widgetleri sonlandırarak widget uygulamasını durdurabilirsiniz.

    Kullanmadığınız Uygulamaları Siliniz

Android cihazlarda yüklenen programların getirdiği ek dosyalar cihazınızda lüzumsuz yer kaplaması yaptığı amacıyla android cihazınızın performansını düşürmektedir. Kullanmadığınız programları sık sık denetim ederek cihazınızdan siliniz.

Andorid destekli cihazdaki programları silmek amacıyla Ayarlar menüsü altından Uygulamalar başlığını seçerek denetim edebilir, buradan kullanmadığınız programları seçtiğinizde programlamayı Kaldır düğmesini kullanarak kullanmadığınız programları silebilirsiniz.


Android Cihazınızı Hızlandırma Yolları Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder