31 Ekim 2017 Salı

Wordpress Site Hızlandırma YöntemiPageSpeed, Google’ın site süratini analiz eden aracıdır. Yani Googlebot sitenizde gezinirken ne gibi hatalarla karşılaşıyor, sayfa yüklenme süratiniz normal mi, sitenizin kod yapısı SEO uyumlu mu gibi soruları PageSpeed ile analiz edebilirsiniz. PageSpeed Google’ın bulunduğu amacıyla SEO tarafından en mühim araçtır. Yani PageSpeed skorunuzun yüksek olması sizi her vakit rakiplerinizden bir ismim daha üstte tutacaktır. Bu yazımda da sitemizi Google’ın seveceği şekle getirmeyi yani PageSpeed sonucunuzu yükseltmeyi anlatacağım.

Öncelikle hiçbir aşamaya başlamadan evvelce sitenizin tam yedeğini almayı unutmayın! Sitenizde meydana gelebilecek rastgele bir problemda o yedekten geri yüklemeniz basit olacaktır.

Yedeğinizi aldıktan sonra Google PageSpeed sitesine girerek ilk evvelce sitenizi analiz edin. Karşınıza çıkan problemi alttaki başlıklardan bulup düzeltebilirsiniz.

Oluşturmayı engel olan JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın:

Bu problemin çözümü amacıyla WordPress panelinizden Görünüm>Düzenleyici seksiyonuna tıklayın ve bu kodları da functions.php dosyasının içersinde ideal bir bölüme koyun.

Resimleri optimize edin

Resimlerinizi optimize etmek site süratiniza büyük derecede tesir eder. Bunun amacıyla WP-Smush eklentisini yüklemenizi tavsiye ederim. Eklentiyi kurduktan sonra Ortam>WP-Smush sekmesine tıklayarak bütün resimlerinizi tek tıkla optimize edebilirsiniz.

HTML, CSS ve JavaScript’i küçültün

CSS kodlarınızı küçültmek amacıyla csscompressor.com sitesine CSS kodlarınızı yapıştırıp Compression Level: High yaparak CSS’i küçültebilirsiniz.

Tarayıcı önbellekleme özelliğinden yararlanın

Bu problemi da ortadan kaldırmak amacıyla .htAccess dosyanıza buradaki kodları girmeniz gerekiyor. Hem de WP Fastest Cache eklentisini de yükleyip ayarlar kısmından seçilebilen bütün tikleri seçin. Bu problemi da bu şekilde halletmiş olacaksınız.

Görünür içeriğe öncelik verin

Sitenizin mobil sürümündeki slider’ı kaldırırsanız probleminiz çözülecektir.

Sunucu cevap vakitını kısaltın

Bu problem amacıyla hosting paketinizi yükseltmenizi tavsiye ederim. Daha süratli bir hostinge geçerseniz problem ortadan kalkar.

Sıkıştırmayı işlemini yapın

Bu problem WP Fastest Cache yükledikten sonra büyük olasılıkla daha gözükmeyecektir. O yüzden bunu da oradan halletmiş oluyoruz.Wordpress Site Hızlandırma Yöntemi Diposkan Oleh: Teknoloji Bul

0 Yorum:

Yorum Gönder